2026. január 1. - Újév, Fruzsina

Anorexiával vagy bulímiával küzd minden negyedik ausztrál tinédzser

Ausztráliában 5-ből 1 tinédzser lány éhezteti vagy hánytatja magát azért, hogy kordában tartsa súlyát - derül ki abból a felmérésből, amelyet pénteken hoztak nyilvánosságra Brisbane-ben egy gazdasági fórumon.
2007. július 20. péntek 18:15 - Hírextra
A tanulmány készítői 9 ezer gyereket vizsgáltak meg. Jenny O'Dea, a Sydney Egyetem kutatója azt mondja: 2000-ben is készítettek egy hasonló felmérést, azóta a tini lányok körében megduplázódott az étkezési problémákkal küzdők aránya.

A lányok 20 százaléka akár két napig is képes koplalni azért, hogy tartani tudják súlyukat, mások a hánytatáson kívül hashajtót is szednek, 8 százaléluk pedig csak azért dohányzik, hogy így küzdje le az éhségét.

Mindegyik módszer rendkívül veszélyes - mondják a szakemberek. Ráadásul értelmetlen is így fogyókúrázni, hiszen zsírt nem veszítenek csak folyadékot, és ez kockázatos, mert rosszabb esetben szívinfarktushoz is vezethet.

"Lelkileg is egészségtelen, fizikailag pedig végképp egészségtelen"- figyelmeztet Jenny O'Dea, aki szerint a média is felelős ebben az ügyben. Túl sokat beszélnek ugyanis a fogyókúráról, pánikot, sőt hisztériát gerjesztenek a túlsúllyal kapcsolatban, ami nagy hatással van a fiatal lányokra, tartozzanak bármely társadalmi osztályba.
Forrás: FH
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Sztárhírek témában
Ön követi a Való Világ hatodik szériáját?
Ezzel kelek és fekszem!
Bele szoktam pillantani, ha időm engedi
Rá-ránézek, de nem foglalkoztat különösebben
Nem nézem
Nem nézem és ellenzem is, népbutításnak tartom!
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását