Amennyiben nem lesz esti futam a Forma-1-es Ausztrál Nagydíj, akkor törölhetik a versenynaptárból - nyilatkozta Bernie Ecclestone, az autós gyorsasági világbajnokság elsőszámú vezetője.
2007. május 20. vasárnap 15:22 - Hírextra
„Azt szeretném, ha a szezonnyitó Ausztrál Nagydíjat Európában és a világ többi részén is normális időben nézhessék a rajongók, és ne kelljen ezért hajnali háromkor vagy négykor felkelniük.” – nyilatkozta Sunday Herald Sunnak a száguldó cirkusz ura.
Ausztrália 1985 óta rendez Forma-1-es futamot, eleinte Adelaide, majd 1996 óta Melbourne a házigazda. Utóbbi helyszínen azonban a rendezők anyagi gondokkal küszködnek, és tartani lehet attól, hogy a 2010-ig érvényes szerződést Ecclestone nem hosszabbítja meg.
Malajziában azt tervezik - szintén az európai érdekek miatt -, hogy a jövőben nem délutáni, hanem esti versenyt tartanak.