Aeroviva: eljárás a csőd miatt
Eljárást indított a BRFK az Aeroviva utazási iroda csődjével összefüggésben, okirattal való visszaélés és más bűncselekmények elkövetésének megalapozott gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen - közölte a rendőrség csütörtökön az MTI-vel.
2010. december 23. csütörtök 14:34 - HírExtra
Az ügyben jelenleg tanúkihallgatások vannak folyamatban - tették hozzá az MTI-nek arra a kérdésére, hogy volt-e házkutatás az ügyben. Mint közölték: "az eljárás jelen stádiumában további információt nem áll módunkban közölni". Az utazási iroda hétfőn jelentette be honlapján, hogy megszünteti utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenységét december 20-tól. A közlemény szerint a cég mindent megtett annak érdekében, hogy ezt a helyzetet elkerülje, de ez a jelenlegi gazdasági helyzetben sajnos nem sikerült.
A QBE Insurance (Europe) Limited Magyarországi Fióktelepe azt közölte szerdán az MTI-vel, hogy megkapta szerdán délelőtt a csődbe ment Aeroviva utazási iroda utaslistáját.
Dénes Attila, a biztosító vezérigazgatója az MTI-nek elmondta, kérték a lista kiegészítését már csak azért is, mert csak a pontos összegek alapján látják majd, hogy elég lesz-e a kártérítések kifizetésére az utazási iroda 494 millió forint vagyoni biztosítéka.
Közölte, szerda reggelig több mint ezer ember, több mint 400 kárbejelentése érkezett meg hozzájuk, mintegy 200 millió forint értékben.
A vezérigazgató elmondta azt is, hogy az iroda külföldön lévő utasaitól eddig nem érkezett hozzájuk segélykérelem, amiből azt lehet valószínűsíteni, hogy az oda- és visszaútjukat, illetve a külföldi szállásuk díját rendezte az Aeroviva.
A kockázatok
Az irreálisan alacsony árú utazások kockázatot rejthetnek, érdemes megfontolni, hogy a nagyon kedvezőnek tűnő részvételi díj miatt megéri-e kockáztatni - hívta fel a figyelmet a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetsége (MUISZ) közleményében. A szövetség azt javasolja, hogy az érdeklődők az utazási irodák ajánlatait tartalmi és "ár - szolgáltatási arány" alapján elemezzék, és ezt követően döntsenek. Magyarországon mintegy harminc utazási iroda ment csőbe 1995. óta, fizetésképtelenség miatt 2009-ben 7 utazási irodát töröltek a hatósági nyilvántartásból. December 20-án az Aeroviva Utazási Iroda szüntette meg utazásszervezői és utazásközvetítői tevékenységét csőd miatt.
Az Aeroviva Utazási Iroda csődjéről az a MUISZ véleménye, hogy a magyar utazási irodák az utasok biztonságos és szakszerű utaztatásának maximális figyelembevételével folytatja tevékenységüket. A gazdasági élet más területeihez hasonlóan az idegenforgalomban is előfordulhatnak csődök, igaz, jóval kisebb számban, mint más ágazatokban. Azonban egy utazási iroda csődje sokkal nagyobb figyelmet kap - fogalmazta meg véleményét a MUISZ.
Forrás: MTI