2026. január 2. - Ábel

Szeptemberben már csak a bankban ér valamit a fémcsík nélküli ezres

1998-óta van a forgalomban a jelenlegi ezerforintos - illetve annak a fémcsík nélküli változata. Azóta kiderült, hogy így nem elég biztonságos. A régi ezreseket hamisítják ugyanis a leginkább. Évente átlagosan nyolcezer darab hamis ezrest foglalnak le a r
2007. augusztus 23. csütörtök 20:41 - Hírextra
A forgalomban lévő ezreseknek már most is csak a tíz százaléka régi. Hamarosan ennyi sem lesz belőlük. Szeptember elsejétől már csak az új, fémcsíkkal és hologrammal ellátott ezresekkel lehet majd fizetni. Addig viszont mindenhol el kell fogadni a régi címletet is. A híradónak többen is arra panaszkodtak, hogy néhány üzletben már ma sem vásárolhatn ak a régi ezressel.

A Híradó munkatársai mindenhol tudtak fizetni a régi bankjeggyel is. A próbavásárlások közben azonban azt tapasztalták: sok kereskedő nem is tud a pénzcseréről.

A bankok és a posták szeptember elseje után még fél évig kicserélik a régi ezreseket. A Magyar Nemzeti Bank pénztárában pedig még húsz évig lesznek beválthatóak.(hirado.hu)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Gazdaság / HR témában
Ön miként vélekedik a magyar gazdaságról?
A gazdaságunk szárnyal, határ a csillagos ég!
A gazdaságunk bár a levegőben van, magassága legfeljebb másfél méter, sebessége egy csigával azonos.
A gazdaságunk valaha szárnyalt, jelenleg a sütőben sül, zöldségkörettel.
A reformok működnek
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását