2026. január 2. - Ábel

Felépült Bob annak ellenére, hogy megcsonkították és összevagdalták

Több mint egy hónapot töltött egy rehabilitációs központbanaz a 19 kilós teknős, akit egy családi kertből loptak el, majd megcsonkítottak és összevagdaltak.
2007. augusztus 19. vasárnap 21:02 - Hírextra
Bob, a szárazföldi teknős pénteken kapott először szilárd táplálékot, ez volt az első alkalom, mióta a nyakára erősített tubussal táplálták - írja a híradó.hu.

A 25 éves sarkantyús teknőst Dorothy Sullivan kertjéből lopták el július 7-én. A rendőrség egy névtelen bejelentést követően találta meg a sérült állatot jó néhány nappal később egy lakás mögött. A teknős hátsó lábait csúnyán megvágták, egy ujját levágták, nyakát összevagdosták, teknőjét pedig egy éles eszközzel kilyukasztották. A támadó megpróbálta az állatot kivágni teknőjéből, és nekivágta egy falnak - mondja a rendőrség.

A bűntett elkövetésével egy 18 éves fiút vádolnak. Amennyiben bűnösnek bizonyul, három évnyi börtönbüntetéssel néz szembe.

Sullivan elmondta, Bob hatéves autista fiának, Williamnek barátja, aki ritkán beszél az emberekkel, ám annál többet Bobbal. A kisfiú visszahúzódóvá vált, míg a teknős a Teknős Álmok nevű, rehabilitációs központban tartózkodott, ám ismét beszélni kezdett, mióta Bob visszatért.


Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Sztárhírek témában
Ön követi a Való Világ hatodik szériáját?
Ezzel kelek és fekszem!
Bele szoktam pillantani, ha időm engedi
Rá-ránézek, de nem foglalkoztat különösebben
Nem nézem
Nem nézem és ellenzem is, népbutításnak tartom!
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását