2025. december 29. - Tamás, Tamara

Ennyi pióca már aranyat ér

177 millió forint értékben foglaltak le orvosi piócát a vámosok péntek délután a röszkei közúti vámhivatalnál egy szerb buszban. A sofőr ellen természetkárosítás miatt indult eljárás.
2007. május 12. szombat 20:27 - Hírextra
Üres autóbusz jelentkezett belépésre a röszkei határátkelőn péntek délután, a sofőr a vámosoknak azt mondta, utasokért megy, így nincs nála semmi elvámolni való. A vámosok ennek ellenére átvizsgálták a járművet, az egyik üléssorban 19 vászonzacskót találtak a vámosok. Amikor kibontották a zacskókat piócák, másztak ki belőlük.

A vászonzacskók tartalmát nehéz volt a nyüzsgő piócák miatt összeszámolni, de 8849 darab orvosi piócát találtak a pénzügyőrök, melyek darabonkénti eszmei értéke 20 ezer forint, így összesen csaknem 177 millió forintot érnek az állatok - tájékoztatta a Független Hírügynökséget Némedi Varga Éva százados, a VPOP Dél-Alföldi Regionális Parancsnokság sajtóreferense.

Mivel a sofőr a védett állatok szállításához semmilyen engedéllyel és állatorvosi igazolással nem rendelkezett, a vámosok lefoglalták a piócákat. A sofőr ellen természetkárosítás miatt eljárást indítottak.
Forrás: Független Hírügynökség
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Bűnügy témában
Ön mivel büntetné a halált okozó ittas vezetést?
Azzal amit okoz: halállal
Életfogytiglan
Tíz lév letöltendő
Néhány év elég
Jogosítvány örökös elvétele
Nem büntetném
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását