2025. december 28. - Kamilla

Az agyműködés okozza a magas vérnyomást?

A magas vérnyomás okát elsősorban az agyműködésben kell keresni, és nem a szívben, a vesében vagy az erekben - állítják a kutatók. A Bristoli Egyetem tudósai a felfedezés alapján kidolgoztak egy újfajta kezelési eljárást, amely sokaknál hatásos lehet.
2007. április 16. hétfő 13:36 - Hírextra
A kutatók kimutattak egy proteint, amely gátolják a fehérvérsejteket és a véráramlást. Mindez pedig csökkenti az agy oxigénellátottságát. Julian Paton professzor, és kollégái úgy vélik, hogy ez okozhatja a magas vérnyomást.

A felfedezés új távlatokat nyithat a betegség kezelésében, és a magas vérnyomás eddig ismeretlen következményeire is rávilágíthat.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Életmód témában
Drogok legalizálása?
Igen
Egyes fajtákat, rendezett, ellenőrzött körülmények között igen
Soha!
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását