2025. december 22. - Zéno

Új világcsúcs született

Az amerikai Michael Phelps saját korábbi rekordját megdöntve 1:53.71-es idővel új világcsúcsot úszott pillangóban 200 méteres távon helyi idő szerint szombaton a Missouri állambeli Columbiában.
2007. február 19. hétfő 07:25 - Hírextra
Az amerikai klasszis a korábbi, 1:53.80-as világrekordját 2006. augusztus 17-én állította fel. A columbiai viadalon Phelps mögött az Egyesült Államokban tanuló Kerékjártó Tamás végzett másodikként 1:59.79 perces teljesítménnyel.

"Karika jó idővel lett ezüstérmes, olyannyira, hogy ez egyéni csúcsa, korábban még egyszer sem került két perc alá. Mondanom sem kell, hogy ez felettébb biztató a melbourne-i világbajnokság előtt, ahol Kerékjártó ebben a számban is indul. Ami a 400 méter vegyesen Cseh Laci legnagyobb riválisának, Phelpsnek 200-as pillangó-világrekordját illeti, azt mondhatom: az amerikai kiváló formában és erőben van, ami azt jelzi, hogy egészen biztosan jól fog úszni a vb-n is" - reagált Kiss László szövetségi kapitány.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Sport témában
Kijutunk-e a labdarugó világbajnokságra?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását