Napjainkban az erős márkaidentitás egyszerűen elengedhetetlen ahhoz, hogy kitűnjünk a versenytársak közül. Ma már minden lehetőséget meg kell ragadni ahhoz, hogy megkülönböztessük magunkat és felhívjuk a figyelmet a vállalkozásunkra, a ...
Míg tavaly még jelentősebb alkukra is volt lehetőségük a vevőknek a túlárazott ingatlanoknál, idén a piac sokat változott: a keresett lakások gyakran már irányáron kelnek el, sőt olykor a felfelé tartó licit is megjelent.
Újabb szarvasmarhatelepen igazolták a ragadós száj- és körömfájás vírusát, a létesítményt zár alá vették, kezdődik a felszámolás - jelentette be a közösségi oldalán az agrárminiszter.
Egy ország fejlettségének egyik legfontosabb befolyásoló tényezője a munkaerő termelékenysége. Ebből a megközelítésből korábbi elemzésünkben már körbe jártuk a feldolgozóipart, most az építőipart mutatjuk be. Az építőipar az EU-ban a GDP termelésének 5%-át teszi ki, míg a V4-es országok és Románia esetén 5% és 7,7% között ingadozik, hazánkban 6% volt 2023-ban.
A modern magyar mezőgazdaság a legnehezebb öt évén van túl, az ágazatot egyszerre sújtják különféle problémák, amelyek közül a klímaváltozás hatása messze a legsúlyosabb.
Bár a hírekből mindig értesülhetünk arról, ha egy-egy új gyár, üzem vagy épp logisztikai központ nyitotta meg a kapuit, az ott betölthető munkakörökről viszont csak ritkábban esik szó. Pedig nem árt erről sem beszélni, ugyanis az emberek java részét igencsak érinti az, hogy végzettség nélkül milyen elhelyezkedési lehetőségekre lehet számítani az ország egyes vidékein.
Az építőipari projektek világában a költségek optimalizálása nélkülözhetetlen. A folyamatosan változó piaci környezet, az alapanyagok árának ingadozása és a munkaerőpiaci kihívások miatt a generálkivitelezőknek minden lehetőséget meg kell ragadniuk, hogy versenyképesek maradjanak.
A magyar kis- és középvállalkozások (KKV-k) jelentős szerepet játszanak a gazdaság működésében, foglalkoztatva a munkavállalók mintegy 70%-át, miközben GDP-hozzájárulásuk még elmarad európai versenytársaikétól.
A tavalyihoz képest a kétszeresére nőtt azok aránya, aki szerint a magyar fiatalok aggódva, szorongva állnak a pénzügyi kérdésekhez, az érintett korosztályban pedig tízből már négyen így látják saját kortársaikat.
A korábbi évekhez hasonlóan a cégek többsége 2024-ben is megvalósította az ígért bérfejlesztést, sőt, végül többen emeltek a fizetéseken, mint ahányan eredetileg tervezték. Az idei évre vonatkozó prognózisokban azonban már szerényebb tervek láthatóak: tízből csak hat munkáltató kalkulál emeléssel, átlagosan 8,4%-ossal – derült ki a Profession.hu friss munkáltatói felméréséből.
A balatoni ingatlanpiac a korábbi pangás után újra élénkülni látszik: egyre többen érdeklődnek az eladó nyaralók és lakások iránt, de a tényleges adásvételek száma is emelkedik. Bár az árak eddig nem nőttek jelentősen, a szakértő szerint az év második felében akár 5-10 százalékos drágulás is jöhet.
A K&H 2024 második féléves innovációs index kutatása szerint a magyar vállalatok innovációs aktivitása nagyot zuhant az elmúlt időszakban. A megvalósult innováció alindex jelentős csökkenést mutatott, és a digitalizáció is megtorpanni látszik, ahogy kimerülni tűnik a mesterséges intelligencia-láz is. A vállalatok rendkívül óvatosak és egyre kevesebb erőforrást fordítanak új termékek, szolgáltatások és digitális megoldások fejlesztésére, ami hosszú távon versenyképességi kihívásokat jelenthet.
Az elmúlt év végén a hírek miatti zűrzavar nem kedvezett az ingatlanpiacnak a Velencei-tó környékén, ugyanakkor januárra elkezdték tisztábban látni a valós helyzetet a vevők, így beindult a tapogatózás a piacon.
Szinte bármelyik vállalati dolgozót rá lehetne venni gazdasági bűncselekményre, például sikkasztásra vagy csalásra a magyarok szerint – mutat rá a Ragány Ügyvédi Iroda és az Europion közös reprezentatív felmérése.