2024. március 29. - Auguszta

Magyar lányok a legjobbak

Az úszók idei rövidpályás Világkupájában a nőknél kettős magyar siker született: az összes eseményen elindult Hosszú Katinka mögött a szintén mindenütt rajthoz állt Jakabos Zsuzsanna szerezte meg a második helyet a nyolc állomás egyéni eredményeinek összesítése alapján.
2012. november 12. hétfő 11:57 - HírExtra
A Vk-sorozatot pénzelő nemzetközi szövetség, a FINA hírlevele szerint az összetett rangsorban első Hosszú a vasárnap, Szingapúrban zárult sorozaton összesen 186 pontot gyűjtött, s nyert Jakabos (129 pont) és a német Britta Steffen (97) előtt. A végső dobogós sorrend alapján a bajaiak normálmedencés világ- és Európa-bajnoka a 25 méteres medencébe kiírt Vk idei egyéni győzteseként kiérdemelte a FINA 100 ezer dolláros különprémiumát is, míg honfitársnője 50 ezer, Steffen pedig 30 ezer dollárt kapott.

A jutalomhoz jöttek hozzá az egyes állomásokon a dobogós helyezésekkel szerzett pénzek. Miután a FINA minden szóló aranyéremért 1500, az ezüstért 1000, a bronzért pedig 500 dollárt fizetett (holtversenyek esetén feleződtek a pénzek), a két magyar a honorlistának is az első két helyét foglalta el. Összességében az 53 érmet - benne 39 aranyat - nyerő Hosszú 169 250 (csaknem 38 millió forint), míg Jakabos 84 750 (csaknem 19 millió forint), a német versenyző pedig 52 500 dollárt úszott össze a nyolc viadalon.

A FINA-lajstrom szerint 97 női és 99 férfiúszó jutott hozzá legalább 500 dollárhoz Világkupa-érmeitől függően.

A férfiaknál az ausztrál Kenneth To bizonyult a legeredményesebbnek (195 pont), így a legszorgosabb pénzhalmozónak is, ő 120 500 dollárt keresett. A mögötte második trinidadi George Bovellnek (157) 69 500, a harmadik orosz Sztanyiszlav Donyecnek (131) pedig 53 750 ezer dollárt hozott a konyhára összteljesítménye. A férfilajstrom tanúsága szerint mint a legjobb magyar, a csak néhány versenyen indult Cseh László 9 ezer dollárt (kétmillió forint) gyűjtött.