Hende Csaba megnyitotta a hadijátékokat
Hende Csaba honvédelmi miniszter nyitotta meg a hadijátékokat a Szombathelyen zajló Savaria Történelmi Karneválon szombaton; a szervezők vasárnap estig legalább 120 ezer látogatót várnak.
2010. augusztus 21. szombat 19:46 - HírExtra
A miniszter fogadta a felsorakozott légiók üdvözlését, majd megtekintette az ókori hagyományőrzők alaki gyakorlatát. A minisztert a XV. Alollinaris Legio parancsnokaként díszes vértbe öltözve Ipkovich György, Szombathely szocialista polgármestere kísérte a tisztelgő légiók elé.
Rómait játszani annyit tesz, mint európait és magyart játszani. A rómaiaktól tanulni annyi mint közös európai múltunkból tanulni - hangoztatta köszöntőjében a honvédelmi tárca vezetője, aki Szombathely 2-es számú egyéni országgyűlési választókerületének országgyűlési képviselője is.
Szombathelyen, a hajdani Savariában a történelem nem csak tanít, de közösséget is teremt a városban, egy értékes és gazdag program segítségével - fűzte hozzá.
A Ferences-kertben lévő Történelmi Témaparkban ezután hadi bemutatók sorát láthatta a közönség, a római katonák gyakorlatozását a kelta csapatok bevonulása követte.
A Savaria Történelmi Karnevál fénypontja a szombaton este nyolc órakor kezdődő fáklyás jelmezes felvonulás, több száz résztvevővel.
A szervezők becslése szerint vasárnap estig legalább 120 ezer látogatót várnak a karneválra
Forrás: MTI