2024. május 23. - Dezső

Már megint Button...

A pontversenyben éllovas Jenson Button, a Brawn GP brit pilótája nyerte vasárnap a Forma-1-es Bahreini Nagydíjat, a világbajnokság negyedik futamát.
2009. április 26. vasárnap 17:10 - HírExtra
A második helyen a német Sebastian Vettel (Red Bull), míg a harmadikon az olasz Jarno Trulli (Toyota) végzett.

A világbajnoki címvédő brit Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) a negyedik lett.
A 29 esztendős Button idei harmadik, pályafutása negyedik futamgyőzelmét szerezte meg az autósport elitkategóriájában és előnye 12 pontra nőtt csapattársával, a brazil Rubens Barrichellóval szemben, aki a második a vb-pontversenyben.

A hatodik pozícióban a finn Kimi Ra:ikkönen zárt, s ezzel megszerezte az első pontokat a Ferrarinak. A Forma-1 történetében korábban alig akadt példa arra, hogy az olasz istálló három verseny után még pont nélkül állt volna.

A negyedik rajtkockából startoló Button - kiváló boxtaktikájának és a remek autónak köszönhetően - a 13. körben vette át a vezetést és végig magabiztosan versenyezve, fölényesen nyerte meg a viadalt a szahíri pályán.

Különösebb gond nélkül zajlott le a start, a német Timo Glock (Toyota) megelőzte csapattársát, az élről induló Trullit, mögöttük pedig Button, Hamilton, Vettel következett az első kör végén.

Az éllovasok közül először a két toyotás versenyző ment ki a boxutcába, így Button került az élre: a brit csak a 15. körben cserélt kereket és az első helyre jött vissza.
Féltávnál Button volt az első, mögötte Trulli, Vettel és Hamilton következett, a versenyzők "békésen" vonatoztak körbe körbe.

Húsz körrel a zárás előtt Button, Trulli és Hamilton szinte egyszerre tankolt, ideiglenesen Vettel vezetett, Button volt a második.

A 50. körben a pontversenyben éllovas Button száguldott az élen, mögötte Vettel, Trulli és Hamilton következett. A hajrában már nem változott a helyzet az élcsoportban.