2024. május 18. - Erik, Alexandra

Simán nyert Kanada

A magyarokkal azonos csoportban szereplő kanadai válogatott 6-1-re nyert a fehérorosz együttes ellen a svájci jégkorong-világbajnokság csoportküzdelmeinek első fordulójában, pénteken.
2009. április 24. péntek 20:13 - HírExtra
A B csoportban a címvédő orosz válogatott szintén magabiztos győzelemmel indított. Kovalcsukék a németek ellen nyertek 5-0-ra.

Eredmények, 1. forduló:

A csoport (Zürich-Kloten):

Kanada-Fehéroroszország 6-1 (2-0, 0-0, 4-1)
------------------------------------------
gólszerzők: Stamkos (2., 15.), Spezza (45.), Fisher (47.), Heatley (51., 54.), illetve Grabovszki (53.)

B csoport (Bern):

Oroszország-Németország 5-0 (3-0, 0-0, 2-0)
g: Szaprikin (9.), Kovalcsuk (10.), Zinovjev (16.), Kurjanov (43.), Zaripov (52.)

Franciaország-Németország 20:15 ó

A torna első góljára mindössze a 1:05 percig kellett várni, a kanadai-fehérorosz mérkőzésen egy tampai összjáték után Martin St. Louis tökéletes átadását a 2008-as NHL-játékosbörze első választottja, Steve Stamkos lőtte a kapuba. A 15. percben ismét a Lightning 19 éves centere volt eredményes. A második játékrészben nem született gól, a zárófelvonásban viszont öt is: kanadai részről Jason Spezza és Mike Fisher egyszer-egyszer, Dany Heatley pedig - aki a tavalyi vb pontkirálya, gólkirálya és legjobb játékosa volt - kétszer talált a kapuba, míg a fehéroroszoktól Mikhail Grabovszki iratkozott fel a gólszerzők közé.

A csarnokban már az első mérkőzésen rengeteg magyar szurkoló volt, a 20:15 órakor kezdődő szlovákok elleni összecsapáson várhatóan több mint ezren buzdítják majd Pat Cortina csapatát.