2024. május 10. - Ármin, Pálma

Csak döntetlenre futotta az ötszörös világbajnoknak

Az ötszörös világbajnok brazil labdarúgó-válogatott döntetlent játszott Ecuador nemzeti gárdájával Quitóban a világbajnoki selejtezősorozat legutóbbi játéknapján.
2009. március 30. hétfő 09:51 - HírExtra
A quitói döntetlen a vendégre nézve kedvező eredmény, még azzal együtt is, hogy a hazaiak csak a 89. percben egalizáltak, beszámolók szerint ugyanis az ecuadoriak 40 ezer néző előtt egyszerűen lefocizták a brazilokat. A vendéglátók végigtámadták a 2800 méteres tengerszint feletti magasságban lejátszott mérkőzést, és brazilokat csupán Julio Cesar kapus mentette meg a vereségtől.

"Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, ráadásul nem is voltunk képesek a legjobbunkat nyújtani. Az ellenfél játékosai egy percre sem álltak le, végigfutották a mérkőzést. Ezzel együtt jól tartottuk magunkat, a végén bekapott gól így büntetés volt mindannyiunk számára" - értékelt Julio Cesar.

Limában Alexis Sanchez gólt lőtt és két gólpasszt adott, többek között az ő hatékony játékával győzött a sereghajtó peruiak ellen - 50 ezer szurkoló előtt - a chilei csapat, amely meglepetésre a harmadik helyen áll a tabellán.

Eredmények, 11. forduló:
Világbajnoki selejtezők: Dél-Amerika, 11. forduló:
Peru-Chile 1-3 (1-2)
---------------------
gól: Fano (34.), illetve A. Sanchez (2.), Suazo (32., 11-esből), M. Fernandez (72.)
kiállítva: J. Vargas (Peru, 53.)

Ecuador-Brazília 1-1 (0-0)
--------------------------
g.: Noboa (89.), illetve Julio Baptista (74.)

szombaton játszották:
Uruguay-Paraguay 2-0 (1-0)
g: Forlán (29.), Lugano (57.)

Argentína-Venezuela 4-0 (1-0)
-----------------------------
g: Messi (25.), Tevez (47.), Maxi Rodríguez (52.), Agüero (73.)

Kolumbia-Bolívia 2-0 (1-0)
g: M. Torres (26.), Rentería (88.)

Az állás: 1. Paraguay 23 pont, 2. Argentína 19 (17-7), 3. Chile 19 (11-6), 4. Brazília 18, 5. Uruguay 16, 6. Kolumbia 14, 7. Ecuador 13, 8. Venezuela 10, 9. Bolívia 9, 10. Peru 7

Dél-Amerikából négy csapat vehet részt automatikusan a jövő évi dél-afrikai világbajnokságon. Az ötödik helyezett a CONCACAF-zóna negyedikjével csap össze a vb-részvételért.