2024. május 14. - Bonifác

41 gól fért a kenguruk erszényébe

Az ausztrálok elleni könnyed, 41-17-es győzelemmel mutatkozott be a magyar férfi kézilabda-válogatott a horvátországi világbajnokság eszéki csoportjában. A csoport (Eszék), 1. forduló: Magyarország-Ausztrália 41-17 (20-8).
2009. január 17. szombat 20:12 - Hírextra
A csoport (Eszék), 1. forduló:

Magyarország-Ausztrália 41-17 (20-8)

gól: Zubai 7, Iváncsik T. 7, Császár 6/2, Iváncsik G. 5, Mocsai 3, Harsányi 3, Putics 3/2, Gál 3, Herbert 3, Eklemovics 1, illetve Fletcher 8/1, Subotic 3, Blondell 1, Schofield 1, Matic 1, Calvert 1, Kelly 1, Jerkov 1

Ideális bemelegítő partner volt az ausztrál együttes, amely gyakorlatilag alig volt veszélyes a kapura, a védekezése pedig nem volt kemény. Az Iváncsik-ékpár, Tamás és Gergő gólpárbajt vívott, amelybe csak Gál szólt bele. A 18. percben már kétszámjegyű volt a különbség (13-3). 16-4-nél időt kértek az ausztrálok, ez alatt legalább kifújhatták magukat. Hajdu János szövetségi kapitány sokat cserélt, így egy kicsit fellazult a védekezés. A 24. percben védett először az ausztrál kapus lövést. A szünet előtt kettős emberhátrányba kerültek a magyarok, talán ekkor volt a legkiegyenlítettebb a küzdelem...

A fordulást követően újabb cserék kaptak lehetőséget, Császár, Harsányi és Zubai góllal mutatkozott be. A rivális a 40. percben szerezte meg tizedik találatát, a magyarok ekkor már 26-nál jártak. Az utolsó negyedórára Puljezevics is beállt, ő minden bizonnyal vasárnap kezdeni fog a magyar kapuban. A 46. percben 31-11 lett az állás. A hátralévő időben is már csak az volt a lényeg, hogy senki se sérüljön meg.

A magyarok vasárnap 17 órakor a románok ellen lépnek pályára.