2020. július 5. - Emese, Sarolta

Az év sportcsillaga

Vajda Attila kenust, Mincza-Nébald Ildikó párbajtőrözőt, a férfi vízilabda-válogatottat, Kemény Dénest, a pólósok szövetségi kapitányát, illetve Turi Györgyöt, Cseh László edzőjét választották az év legjobbjának a hazai sportújságírók.
2008. december 19. péntek 22:20 - Hírextra
A díjakat a Syma Sport- és Rendezvénycsarnokban, a Sportcsillagok Gálaestjén adták át a kategóriák dobogósainak, s itt került sor a legjobb fogyatékos sportolók elismerésére is.
A gálaműsorral egybekötött ünnepségen megjelent többek között Gyenesi István sportért felelős önkormányzati miniszter, Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke és Aján Tamás, a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség elnöke.
Az 51. Év sportolója szavazás eredményei:
férfiak:

1. Vajda Attila (kajak-kenu) 1533 pont
2. Cseh László (úszás) 1500
3. Fodor Zoltán (birkózás) 489
4. Talmácsi Gábor (gyorsaságimotor) 168
5. Berki Krisztián (torna) 165
6. Kozmann György 110
Szavazatot kapott még: Bácsi Péter (birkózás), Benedek Tibor, Biros Péter, Kis Gergő, Szécsi Zoltán, Varga Tamás (vízilabda), Bor Barna, Ungvári Miklós (cselgáncs), Dobrovitz József (fogathajtás), Erdei Zsolt, Káté Gyula, Varga Miklós (ökölvívás), Gera Zoltán, Hajnal Tamás, Juhász Roland, Rudolf Gergely (labdarúgás), Gulyás György (vitorlázórepülés), Imre Géza (vívás), Kasza Róbert (öttusa), Kiss Tamás (kajak-kenu), Ladányi Balázs, Szuper Levente, Vas János (jégkorong), Lékó Péter (sakk), Pars Krisztián (atlétika), Parti András (hegyikerékpár), Radasics Vilmos (BMX), S. Kovács Ádám (karate), Sors Tamás (paralimpikon úszó)
nők:

1. Mincza-Nébald Ildikó (vívás) 1209 pont
2. Kovács Katalin (kajak-kenu) 941
3. Tóth Krisztina (asztalitenisz) 632
4. Janics Natasa (kajak-kenu) 433
5. Csomor Erika (triatlon) 266
6. Hormay Adrienn (vívás) 252
Szavazatot kapott még: Barta Nóra (műugrás), Benkó Barbara (hegyikerékpáros), Benkó Réka (vívás), Csernoviczki Éva, Joó Abigél (cselgáncs), Ducza Anita (ökölvívó), Görbicz Anita, Pálinger Katalin, Vérten Orsolya (kézilabda), Gyenesei Leila (öttusa), Hosszú Katinka, Kovács Emese, Mutina Ágnes, Verrasztó Evelyn (úszás), Kovács Nikolett (motorsport), Mohamed Aida (vívás), Polgár Judit (sakk), Póta Georgina (asztalitenisz), Szávay Ágnes (tenisz), Valkai Ágnes (vízilabda)
csapat:

1. férfi vízilabda-válogatott 1639 pont
2. férfi jégkorong-válogatott 1067
3. Janics Natasa, Kovács Katalin kajakpáros 809
4. Kozmann György, Kiss Tamás kenupáros 265
5-6. MKB Veszprém férfi kézilabdacsapat és női kézilabda-válogatott 91-91
Szavazatot kapott még: Alba Volán jégkorongcsapat, férfi labdarúgó-válogatott, férfi öttusa-válogatott, Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kajakpáros, négyesfogathajtó-válogatott, női asztalitenisz-válogatott, női kajak-négyes, női kosárlabda-válogatott, női öttusa-váltó, női vízilabda-válogatott, TEVA Vasas-Plaket férfi vízilabdacsapat, Tóth Krisztina, Póta Georgina női asztalitenisz páros, U19-es labdarúgó-válogatott
szövetségi kapitányok:

1. Kemény Dénes (férfi vízilabda) 1659 pont
2. Pat Cortina (férfi jégkorong) 1094
3. Angyal Zoltán (kajak-kenu) 577
4. Kiss László (úszás) 240
5. Hajdu János (női kézilabda) 190
6. Rátgéber László (női kosárlabda) 174
Szavazatot kapott még: Balzsay Károly (férfi ökölvívás), Erwin Koeman (férfi labdarúgás), Fintha Gábor (fogathajtás), Godova Gábor (női vízilabda), Ludasi Róbert (kajak-kenu), Pék György (jégkorong), Sisa Tibor (labdarúgás), Skaliczki László (kézilabda), Téglás Péter (asztalitenisz)
edzők:

1. Turi György (úszás) pont 1305
2. Vécsi Viktor (kajak-kenu) 841
3. Ludasi Róbert (kajak-kenu) 584
4. Sisa Tibor (labdarúgás) 329
5. Sike András (birkózás) 311
6. Mocsai Lajos (kézilabda) 305

Szavazatot kapott még: Demeter György (röplabda), Énekes Lajos (jégkorong), Fábiánné Rozsnyói Katalin, Sári Nándor (kajak-kenu), Földi László, Kásás Zoltán, Kemény Dénes, Kovács István, Mátéfalvi Csaba (vízilabda), Garami József, Mészöly Géza, Herceg András (labdarúgás), Gönczi Péter (vitorlázórepülés), Konkoly Csaba, Mocsai Lajos, Németh András, Vladan Matic (kézilabda), Máté Attila (ökölvívás), Peresztegi Nagy Ákos, Rátgéber László, Székely Norbert (kosárlabda), Szőts Bertalan, Udvarhelyi Gábor (vívás), Ted Sator (jégkorong), Toncs Péter (cselgáncs), Zallel László (karate), Sándor György, Pécsi Viktor
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Sport témában
Kijutunk-e a labdarugó világbajnokságra?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását