2024. március 29. - Auguszta

Női kézilabda Pannon Kupa: újabb könnyű győzelem

A decemberi Európa-bajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott 38-29-re nyert a macedón csapat ellen a szombathelyi Pannon Kupa második fordulójában.
2008. november 22. szombat 19:25 - Hírextra
Eredmény, 2. forduló:
Magyarország-Macedónia 38-29 (19-14)
------------------------------------

A magyarok pénteken gond nélkül verték az osztrákokat, szombaton pedig az első körben vereséget szenvedő, Eb-házigazda macedónokat kellett legyőzniük.

A hazaiak fokozatosan léptek el, a 10. percben 6-3, a 17.-ben 12-8, a 21.-ben pedig 15-10 volt az állás. A szünetig aztán már nem nőtt a különbség a kiállítások miatt.

A második félidő elején állva hagyta riválisát Imre Vilmos szövetségi kapitány alakulata, amely a 36. percben 25-15-re vezetett. A macedónok időt kértek, de a folytatásban sem tudtak felzárkózni.
Az utolsó negyedórában magyar oldalon már mindenki bizonyítási lehetőséget kapott, ekkor tudtak faragni tetemes hátrányukból a vendégek.

Vasárnap a szintén százszázalékos horvátok elleni "döntő" következik.

A nap másik mérkőzésén:
Horvátország-Ausztria 37-33 (16-16)

Az állás: 1. Magyarország 4 pont (71-50), 2. Horvátország 4 (74-60), 3. Ausztria 0 (54-70), 4. Macedónia 0 (56-75)