A magyar női kézilabda-válogatott 29-23-ra kikapott a francia csapattól a dániai Világkupa nyitómérkőzésén, Aarhusban.
Női Vk, 1. forduló:
A csoport:
Franciaország-Magyarország 29-23 (12-11)
----------------------------------------

Az olimpia után a Vk-n szereplő nyolc csapat egyike sem a legerősebb összeállításban lép pályára Aarhusban. A magyarok közül is többen hiányoznak, így Pálinger, Görbicz, Tóth, Szamoránsky, illetve a várandós Ferling. Ezen a találkozón debütált az új szövetségi kapitány, Imre Vilmos.

Hatalmas iramban kezdődött a meccs, a "futóversenyben" hol egyik, hol másik csapat vezetett, de ezzel együtt sok volt a hiba mindkét oldalon.

A második félidőt sokkal jobban kezdte a francia gárda, és meglépett 16-12-re. Lassan rendezték soraikat a magyarok, és a 42. percben egyenlített (17-17), ám ezt követően megint a rivális pillanatai következtek.

Az utolsó tíz perc 24-20-as francia előnyről és magyar időkéréssel kezdődött. A hátralévő szakaszban is gyenge volt a támadójáték - illetve jól védett a francia kapus -, ennél fogva esély sem volt a pontszerzésre.

A magyarok szerdán 14 órakor az orosz, csütörtök 20 órakor pedig a dánok ellen lépnek pályára. A csoport első két helyezettje jut a szombati elődöntőbe.