2024. április 29. - Péter

Veszprémi győzelem

Az MKB Veszprém 29-28-ra nyert a vendég német Flensburg-Handewitt ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyitó fordulójában
2008. október 5. vasárnap 19:31 - Hírextra
Férfi BL, F csoport, 1. forduló:
MKB Veszprém - Flensburg-Handewitt (német) 29-28 (14-14)
--------------------------------------------------------

Ráijesztett a német csapat a hazaiakra, a 10. percben 3-7-nél időt kellett kérnie Mocsai Lajos vezetőedzőnek. Ez hatott, és négy perccel később már 7-7-et mutatott a vadonatúj Veszprém Aréna eredményjelzője. A folytatásban nagy iram és kemény csata mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok.

A második félidőben jobban védekeztek a hazaiak, a Flensburg nem igazán tudott gólt dobni, ráadásul Peric remekel a kapuban. Így sikerült 21-16-ra ellépni. A németek magukhoz tértek, felzárkóztak 23-21-re. Ettől kezdve állandósult a 2-4 gólos különbség.

A hajrában kettős emberelőnyben is játszottak a németek, és feljöttek 28-27-re az 56. percben. Az egyenlítés is sikerült nekik, de visszavette a vezetést a magyar bajnok, és végül begyűjtötte a fontos két pontot.

A Veszprém a következő fordulóban, jövő szombaton az ukrán Zaporizzsja otthonában lép fel.

Később:
Hafnarfjördur (izlandi)-Zaporizzsja (ukrán) 18 ó

H csoport, 1. forduló:
HC Zagreb (horvát) - Rhein-Neckar Löwen (német) 33-33 (16-14)
később:
Wisla Plock (lengyel)-Pick Szeged 19 ó

A csoportok első két helyezettjei jutnak a középdöntőbe, a 16 közé, a harmadikok átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.