2024. április 16. - Csongor

Megvan az első magyar győzelem

Harmadik mérkőzésén megszerezte első győzelmét a magyar csapat a Debrecenben zajló U18-as kosárlabda B divíziós Európa-bajnokságon, miután 12 ponttal felülmúlta Dániát.
2008. július 28. hétfő 21:30 - Hírextra
A siker azt is jelenti, hogy Lakosa Zsolt együttesének megmaradt az esélye a legjobb nyolc közé jutásra.

Az összecsapás előtt két győzelemmel és egy vereséggel álló északiak ellen parádésan kezdett a magyar válogatott, és a második negyed közepén már huszonegy ponttal (35–14) vezetett. Ám a dánok nem adták fel, és az ekkor enerváltan játszó magyarok hibáit kihasználva a harmadik negyed végére fordítottak.

Az utolsó tíz percben aztán tudott újítani a több remek egyéni teljesítményt felvonultató magyar csapat, így végül 12 pontos győzelmet ünnepelhetett.

Az ötfős csoportban a magyar válogatott az utolsó játéknapot megelőzően egy győzelemmel és két vereséggel áll.

Az első két hely megszerzéséhez – vagyis a legjobb nyolc közé jutáshoz – a házigazdáknak kedden mindenképpen le kell győzniük a két győzelemmel és egy vereséggel álló szlovákokat.