2024. április 18. - Andrea, Ilma

Büntetőpárbajban nyert az LDU

Az ecuadori LDU de Quito nyerte a labdarúgó Libertadores Kupát, miután a döntő második mérkőzésén büntetőpárbajban legyőzte a brazil Fluminensét.
2008. július 3. csütörtök 09:50 - Hírextra
A hazai első meccsen 4-2-re diadalmaskodó ecuadori együttes a Maracana Stadion 86 000 brazil szurkolója előtt is remekül kezdett és már az ötödik percben megszerezte a vezetést, ezt követően azonban a vendéglátó együttes akarata érvényesült. A Fluminense Thiago Neves mesterhármasával 3-1-re vezetett 90 perc után, így következhetett a hosszabbítás, amelyben már nem esett gól.

A 11-eseknél azonban a vendégek koncentráltak jobban, 3-1-re nyertek és ezzel az első ecuadori csapatként megnyerték a legrangosabb dél-amerikai klubtrófeát.

Eredmény, Libertadores Kupa, döntő, 2. mérkőzés:

Fluminense (brazil)-LDU de Quito (ecuadori) 3-1 (2-1, 3-1, 3-1) - 11-esekkel: 1-3

gól: Thiago Neves (12., 28., 57.), illetve Leon (5.)

A párharcot az LDU nyerte, 5-5-ös összesítés után büntetőkkel.