2024. április 20. - Tivadar

Pont nélkül búcsúzott a címvédő

A címvédő görög válogatott három vereséggel búcsúzott a labdarúgó Európa-bajnokságtól, miután a D csoport utolsó, harmadik fordulójában 2-1-re kikapott Spanyolországtól. A spanyolok sikerükkel százszázalékos teljesítménnyel élen végeztek a kvartettben, s
2008. június 18. szerda 23:03 - Hírextra
D csoport, 3. forduló:
Spanyolország-Görögország 2-1 (0-1)
-----------------------------------
Salzburg, 28 ezer néző, v.: Howard Webb (angol)
gólszerzők: de la Red (61.), Güiza (88.), illetve Hariszteasz (42.)
sárga lap: Güiza (41.), Arbeloa (43.), illetve Karagunisz (33.), Baszinasz (71.)

Spanyolország:
--------------
Pepe Reina - Alvaro Arbeloa, Juanito, Raul Albiol, Fernando Navarro - Xabi Alonso - Ruben de la Red, Cesc Fabregas, Sergio Garcia, Andres Iniesta (Santiago Cazorla, 57.) - Daniel Güiza

Görögország:
------------
Antonisz Nikopolidisz - Lukasz Vintra, Szotirisz Kirgiakosz (Paraszkevasz Ancasz, 62.), Traianosz Dellasz, Nikosz Spiropulosz - Angelosz Baszinasz, Kosztasz Kacuranisz, Dimitrisz Szalpingidisz (Szteliosz Jannakopulosz, 85.), Giorgiosz Karagunisz (Alexandrosz Ciolisz, 74.), Jannisz Amanatidisz - Angelosz Hariszteasz

I. félidő:
----------
42. perc: Karagunisz bal oldali szabadrúgása után Hariszteasz nyolc méterről a kapu jobb oldalába fejelt (0-1).

II. félidő:
-----------
54. perc: Xabi Alonso 30 méteres bombája a jobb kapufán csattant.
61. perc: Güiza fejelt le egy előreívelt labdát de la Red elé, aki 14 méterről egyből lőtt, Nikopolidisz pedig csak beleérni tudott a labdába, amely végül a keresztlécről vágódott a hálóba (1-1).
88. perc: Sergio García jobb oldali beadására Güiza érkezett kitűnő ütemben, s a keresztléc alá fejelte a labdát (2-1).

A görögök kezdték aktívabban a mérkőzést, de idővel kiegyenlítettebbé vált a játék. A biztos csoportelső és éppen ezért tartalékos spanyolok nem erőltették a támadásokat, míg a görögök nem tudták, így a publikum nem túl élvezetes első félidőt láthatott, melynek végén a címvédők kissé váratlanul vezetést szereztek egy beívelés után.
A folytatásban sem változott jelentősen a játék képe, az egyenlítő gól azonban meghozta a spanyolok játékkedvét, s egyre gyakrabban veszélyeztettek. A hajrában a győztes gólt is megszerezték, ezzel hibátlan mérleggel jutottak a legjobb nyolc közé.