2024. május 2. - Zsigmond

Nem lett meglepetés: továbbjutottak a horvátok és a németek

A német válogatott 1-0-ra legyőzte a társrendező Ausztria együttesét a labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjának utolsó, harmadik fordulójában, ezzel a horvátok mögött kvartett második helyén végzett és bejutott a negyeddöntőbe.
2008. június 16. hétfő 22:50 - Hírextra
A németek így a nyolc között az A csoport győztesével, azaz a portugálokkal találkoznak csütörtökön Bázelben.

B csoport, 3. forduló:
Németország-Ausztria 1-0 (0-0)
------------------------------
Bécs, Ernst Happel Stadion, 51 428 néző, v.: Manuel Mejuto (spanyol)
gól: Ballack (49.)
sárga lap: Stranzl (13.), Hoffer (31.), Ivanschitz (48.)

Németország:
------------
Jens Lehmann - Arne Friedrich, Christoph Metzelder, Per Mertesacker, Philipp Lahm - Clemens Fritz (Tim Borowski, 93.), Torsten Frings, Michael Ballack, Lukas Podolski (Oliver Neuville, 83.) - Miroslav Klose, Mario Gomez (Thomas Hitzlsperger, 60.)

Ausztria:
---------
Jürgen Macho - Martin Stranzl, Emanuel Pogatetz, Martin Hiden (Christoph Leitgeb, 55.), Garics György - Christian Fuchs, Ümit Korkmaz, Andreas Ivanschitz, René Aufhauser (Jürgen Sa:umel, 63.) - Erwin Hoffer, Martin Harnik (Roman Kienast, 67.)

I. félidő:
----------
5. perc: Klose tökéletesen játszott az ötösön álló Gomezhez, aki azonban ordító helyzetben felpörgette a labdát, Garics így menteni tudott.

II. félidő:
-----------
49. perc: Ballack végezhetett el szabadrúgást 26 méterre az osztrák kaputól: a Chelsea középpályása legurította a labdát, majd a megállítottat elemi erővel lőtte a bal felső sarokba (1-0).
93. perc: az utolsó támadás végén Neuville vezette kapura a labdát, de 13 méterről mellé lőtt.

Nem ugrottak egymásnak a csapatok, a jóval esélyesebb németek sem kockáztattak sokat. Az első félidő legizgalmasabb jelenete így az volt, amikor Manuel Mejuto játékvezető egyszerre száműzte el a kispadoktól a két reklamáló szövetségi kapitányt, Joachim Löwöt és Josef Hickersbergert.

A fordulást követően Ballack egy elképesztően nagy bombagóllal gyakorlatilag eldöntötte a találkozó sorsát, hiszen az osztrák támadósor teljesen "súlytalan" volt a német védelemmel szemben.