2024. április 29. - Péter

Rettenetes verést kapott a Spurs

Második hazai mérkőzését is megnyerte a Los Angeles Lakers a címvédő San Antonio Spursszel szemben az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Nyugati főcsoportjának döntőjében.
2008. május 24. szombat 11:50 - Hírextra
A szerdai első összecsapástól eltérően azonban ezúttal nem kellett húszpontos hátrányt ledolgoznia a kaliforniai alakulatnak, sőt a vendéglátó csapat mind a négy negyedben több pontot dobott ellenfelénél. A San Antonio ugyan a második szakaszban még egyenlíteni tudott (37-37), a folytatásban azonban már a Los Angeles-iek elképzelése szerint alakult a játék. A Lakers az utolsó negyedben majdnem kétszer annyi kosarat dobott, mint a címvédő.

A hazai csapat legjobbja Kobe Bryant volt (22 pont, öt lepattanó, öt gólpassz), de eredményesen játszott Lamar Odom (20 pont) és a meccset a padon kezdő Jordan Farmar (14) is.
A másik oldalon Tony Parker 13 pontig jutott, Tim Duncan pedig 12-ig, utóbbi azonban 16 lepattanót is begyűjtött.

A következő két mérkőzésre San Antonióban kerül sor.