2024. április 24. - György

Kovács az elsőségig lapátolt

A világbajnoki címvédő Kovács Katalin nyerte - Benedek Dalma és Janics Natasa előtt - a nők 500 méteres, azaz olimpiai távú versenyét a kajakosok és kenusok idei első válogatóján, Szegeden. A párosok versenyében az idén ismét összeült Kovács, Janics duó d
2008. május 11. vasárnap 07:28 - Hírextra
Az MTK 23-szoros vb-győztes, kétszeres olimpiai bajnok klasszisa szinte végig vezetve nyerte a nagy érdeklődéssel várt egyes futamot, mögötte sokáig régi-új párostársa, a szám athéni győztese, Janics haladt, akit azonban a 2006-ban Eb- és vb-aranyérmes Benedek lehajrázott. Utóbbi ezzel jogot szerzett arra, hogy B egységként induljon a június elején, szintén Szegeden sorra kerülő Világkupán, amely már a pekingi játékokra válogat majd. A Kovács, Janics kettős szintén ott lehet a Vk-n.

A férfiak K-1-es számában Benkő Zoltán diadalmaskodott, Vereckei Ákos ínhüvelygyulladása miatt visszalépett. C-1, illetve C-2 500 m-en - pénteki, 1000 m-en aratott győzelme után duplázva - Vajda Attila, illetve a Sáfrán-testvérek, Mihály és Mátyás nyert, míg K-2-ben a nagy esélyes Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor páros haladt át elsőként a célvonalon a Szalay Tamás, Papp Sándor egység előtt.

A viadal a jövő csütörtökön kezdődő milánói olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságra és a június 5-7-én rendezendő Vk-viadalra szelektál, az Eb-re utazó csapatot várhatóan vasárnap este hirdetik ki. Az olaszországi regattán szakáganként további egy-egy kvóta kiharcolása a cél, de mivel azok a versenyzők, akik a tavalyi világbajnokságon már szereztek pekingi indulási jogot az országnak, újabb kvótákat nem gyűjthetnek, másokat kell indítani a még indulási jogot kínáló számokban. Ez alól kivétel a női K-1 500 m, a férfi C-2 500 m és a C-1 1000 m, ugyanis Kovács Katalin, a Kozmann György, Kolonics György duó és Vajda Attila ötkarikás számban elért vb-címével dönthet úgy, hogy versenyezni akar az Eb-n - a hírek szerint mindhárom egység él is ezzel a lehetőséggel.

2. Kozák Danuta, Szabó Gabriella (KSI, Dunaferr) 1:41.462
3. Medveczky Erika, Faldum Bereniké (Kis-Dunai SE, Alois Dallmayr-Tolnatext KK) 1:44.978

a vasárnapi program:

200 m-es előfutamok 8:30 ó, 200 m-es döntők 10:40 ó, férfi K-4 és C-4 500 m-es és női K-1, K-2, K-4, valamint C-4 1000 m-es döntők 15 ó