2024. május 2. - Zsigmond

Sarapova nyert Amelia Island-en

Az első helyen kiemelt orosz Marija Sarapova nyerte a 600 ezer dollár összdíjazású Amelia Island-i női tenisztornát, miután a döntőben két játszmában győzött a szlovák Dominika Cibulkova ellen. Sarapova annak ellenére nyert, hogy a mérkőzés alatt 33 ki ne
2008. április 14. hétfő 07:14 - Hírextra
A 18 éves Cibulkova pályafutása első döntőjét játszotta WTA-tornán. Az első játszma rövidítésében 4-2-re vezetett, amikor két könnyű labdát elrontott. A másodikban 2:1 volt az állás Cibulkova javára, amikor egy kisebb húzódás miatt rövid ápolást kért. Ezután igyekezett kevesebbet mozogni és a labdamenetek gyors befejezésére törekedett.

Sarapova ettől kezdve egyértelműen uralta a mérkőzést, sokat mozgatta és fárasztotta ellenfelét.
Az orosz játékos az Australian Open és a dohai verseny után idei harmadik WTA-tornáján nyert. Ebben az évben ő az első női teniszező, aki három viadalon bizonyult a legjobbnak.