2024. május 14. - Bonifác

Massa győzött, tarolt a Ferrari

Kettős Ferrari-sikerrel zárult a Forma-1-es világbajnokság idei harmadik futama, a Bahreini Nagydíj: nyert a brazil Felipe Massa, második a vb-címvédő finn Kimi Raikkönen lett.
2008. április 6. vasárnap 15:50 - Hírextra
Robert Kubica, a BMW-Sauber lengyel pilótája, aki az élről startolt, a harmadik helyet szerezte meg a szahiri pályán rendezett, 57 körös viadalon.

Raikkönen a második helyével átvette a vezetést a vb-pontversenyben a brit Lewis Hamiltontól (McLaren-Mercedes), aki a sikertelen rajt után 13. lett.

A második helyről rajtoló, 26 éves Sao Pauló-i Massa, aki hatodik futamgyőzelmét szerezte meg, már a start után megelőzte Kubicát, finn csapattársa követte, és a két ferraris végül magabiztosan utasította maga mögé a mezőnyt.

A rajt után Hamilton lecsúszott a kilencedik helyre, majd nem sokkal később hátulról felöklelte a spanyol Fernando Alonso Renault-ját, melynek következtében leesett az első légterelője, és be kellett hajtania a boxba. A második körben a finn is megelőzte Kubicát, így már a két Ferrari robogott az élen.

Az ötödik körben változatlanul Massa vezetett, mögötte Raikkönen, Kubica és Heidfeld következett, Hamilton pedig csak a 18. volt.

A 17. körben, az élbolyból elsőként Kubica volt kerékcserén. A ferrarisok közül - három körrel később - Raikkönen járt a boxutcában, Massa viszont még maradt egyet. A boxlátogatások után nem változott a helyzet az élen: Massa, Raikkönen, Kubica, Heidfeld, Kovalainen volt a sorrend. A kétszeres világbajnok Alonso a 11., Hamilton pedig a 16. volt.

Féltávnál a brazil négy mp-cel vezetett a finn és kilenccel a lengyel pilóta előtt.

Tizenkilenc körrel a zárás előtt Raikkönen másodszor is a boxban járt, Massa ismét maradt még egy kört, a finn elé jött vissza a pályára, ezzel gyakorlatilag el is a dőlt a bahreini GP, mert a hajrában már nem változott a helyzet az élen.