2024. május 1. - Munka Ünnepe , Fülöp, Jakab

Szávay kiesett

Szávay Ágnes három játszmában kikapott az orosz Jelena Vesznyinától a 3,77 millió dollár összdíjazású miami tenisztorna második fordulójában, így nem jutott be a 32 közé. A 15. helyen kiemelt magyar játékos a nyitó körben erőnyerő volt, azaz ez volt az el
2008. március 28. péntek 20:11 - Hírextra

A verseny honlapjának tudósítása szerint a meccset a világranglistán 53. Vesznyina kezdte jobban: 2:2 után ellépett a rangsorban 18. riválisától és röpke 35 perc alatt begyűjtötte az első szettet. A második felvonás már kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, 4:4-nél Szávay kihasználta lehetőségeit és újabb bő egy óra elteltével kiegyenlített. Ezzel azonban el is lőtte a puskaporát, a döntő játszma ugyanis az orosz teniszező fölényét hozta: előbb 3:0-ra, majd 5:1-re elhúzott, s máris a mérkőzésért adogathatott. Az első két meccslabdáját még elhibázta, a harmadikat azonban már beütötte, így a 2 óra 20 perces csata után övé lett a győzelem.

A két játékosnak ez volt az első összecsapása WTA-tornán.

Szávay - aki a WTA statisztikája alapján idei 13. mérkőzésén nyolcadik vereségét szenvedte el - az orosz Dinara Szafina oldalán párosban is érdekelt Miamiban, a viadal honlapja szerint a duó még pénteken - magyar idő szerint várhatóan késő este - pályára lép.