2024. április 29. - Péter

Szávay kikapott

Szávay Ágnes vereséget szenvedett a nyolcaddöntőben az indiai Bangaloréban zajló 600 ezer dollár összdíjazású női tenisztornán. Az ötödik helyen kiemelt magyar játékos három szettben kapott ki a világranglistán 83. üzbég Akgul Amanmuradovától. A mérkőzés
2008. március 5. szerda 10:21 - Hírextra

A WTA honlapja szerint Szávay az első játszmát 6:4-re megnyerte, majd a másodikban rögtön elvette ellenfele adogatását. A nyolcadik játékban ugyanakkor elveszítette a sajátját, így odalett az előny, s végül rövidítésben alulmaradt. A harmadik szettben rosszul kezdett, nem tudta hozni szervajátékát, a hatodik gémben viszont elvette Amanmuradova adogatását, ezzel egalizált. Végül a kilencedikben megint csak eredménytelenül adogatott, ez pedig már döntőnek bizonyult.

Eredmény, nyolcaddöntő:

Amanmuradova (üzbég)-Szávay Ágnes (5.) 4:6, 7:6 (7-4), 6:4

Ezt megelőzően egyszer találkozott egymással a két teniszező: tavaly Wimbledonban, a selejtező harmadik fordulójában Szávay nyert 6:1 6:3-ra.