Iskolás lánynak öltözött a 39 éves férfi
				Eljárást indítottak egy japán férfi ellen, miután hosszú parókában és formaruhában megjelent egy lányiskolában a múlt héten.
									
						
			2008. február 26. kedd 08:55 - Hírextra
			
			
			
			
			
			
		 
		
				 Az Aszahi Simbun című lap jelentése szerint a 39 éves Nanpej Tecunori elmondta a hatóságoknak, hogy vásárolt egy iskolai egyenruhát az interneten, majd magára öltötte, és próbaképpen rövid sétára indult a fővárostól északra fekvő Szaitama leányiskolájának közelében.
    Amikor azonban a diáklányok megpillantották őt, sikítani kezdtek, ettől Nanpej megijedt, bemenekült az iskola udvarán át az épületbe, remélvén, hogy elvegyülhet a tinédszerek között. A lányok sokasága sem bizonyultak alkalmas "oldószernek", ehelyett inkább ők is sikoltoztak, a menekülő férfi pedig sietségében elvesztette parókáját is. Végül az oktatási intézmény gondnoka nem sikított: üldözőbe vette az "állányt", majd elkapta a folyóparton.
    A rendőrség megerősítette egy formaruhás, parókás férfi letartóztatását, további részletekkel azonban nem szolgált. 
    Mostanra már nyilván másik egyenruhára cserélte a rakott szoknyát és a térdzoknit...
							
Forrás: MTI