2024. május 7. - Gizella

Otthon nyert a Veszprém

Megnyugtatónak tűnő, nyolcgólos előnyt szerzett az MKB Veszprém a vendég román Steaua Bucuresti ellen a férfi kézilabda KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.
2008. február 9. szombat 19:56 - Hírextra

Férfi KEK, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
MKB Veszprém-Steaua Bucuresti (román) 31-23 (17-12)

Rosszul kezdődött a hazaiak számára a mérkőzés: Vujin az 5. percben fejen dobta ellenfelét, és ezért piros lapot kapott. Szoros volt a csata, a Veszprém csak a 20. perc táján tudott ellépni (12-8), de ezt az előnyt még növelte is a szünetig.

A második félidő elején sok volt a kiállítás és valamelyest csökkent a két csapat közötti különbség.

Azonos létszámban, a 40. percben 23-18-ra ellépett a magyar együttes. A román gárda ugyanakkor nem adta fel, erejéből azonban csak arra telt, hogy ne legyen jelentős a hátránya.

A visszavágót jövő szombaton rendezik Bukarestben.