2024. május 10. - Ármin, Pálma

Utolsók a magyarok

A magyar férfi kézilabda-válogatott 27-19-re kikapott Portugáliától a norvégiai Posten Kupa 3. fordulójában, s ezzel az utolsó lett a jövő csütörtökön kezdődő Európa-bajnokságra készülő csapatok tornáján.
2008. január 13. vasárnap 21:16 - Hírextra

Eredmények:
3. forduló (Lillehammer):
Portugália-Magyarország 27-19 (14-9)

Hihetetlenül gyengén kezdett a magyar csapat, a portugálok 5-0-ra elhúztak rögtön az elején. Aztán időkérés után rövid ideig még megmaradt a különbség, majd az egyre gyorsabban, s pontosabban játszó Skaliczky-gárda feljött 9-8-ra. A szünet előtti szakaszban megint a rivális játszott jobban, védekezése remek volt.

A folytatásban is nagy erőt kellett mozgósítani, hogy ne szakadjon le a csapat, a támadójáték változatlanul nagyon gyenge volt. Mikler kapust azonban lehetett dicsérni, több ziccert és büntetőt megfogott.

A hajrában a portugálok végleg megroppantották a gyenge napot kifogó riválist, már nem volt lehetőség a fordításra, vereségével a magyar csapat a negyedik helyen végzett.
A Skaliczky-együttes hétfőn Bergenbe repül, és ott kezdi majd meg csütörtökön az Eb-t, a spanyolok ellen.

Később:
Norvégia-Izland 19:15 ó

Az állás: 1. Norvégia 4 pont/2 mérkőzés, 2. Izland 2/2 (59-55), 3. Portugália 2/3 (74-84), 4. Magyarország 2/3 (76-89)