2024. május 5. - Györgyi

Úszó Eb - ez történt pénteken

A csütörtöki négyhez pénteken egy újabb magyar érem társult, így ötnél jár az úszóválogatott a debreceni Európa-bajnokság medálgyűjtő versenyében. A második napon részben ismétlődött az első, amennyiben Cseh László újfent aranyérmes lett.
2007. december 14. péntek 20:32 - Hírextra
A Kőbánya SC klasszisa ellenállhatatlannak bizonyult, gyakorlatilag a legelejétől csak az volt a kérdés, hogy milyen idővel nyer. Célba érkezésekor kiderült: a négyperces határt áttörve, 3:59.33 perccel végzett az élen. Ugyanebben a fináléban négy század hiányzott Kis Gergőnek, hogy ő is dobogóra álljon, végül negyedik lett.

A péntek másik magyar érdekeltségű döntőjében, női 100 m háton Szepesi Nikolett a hetedik helyen végzett, saját 59.54 másodperces csúcsát faragva le 59.51-re.

Csehen és rajta kívül mások is úsztak még magyar csúcsot: jelesül Bordás Beatrix és Verrasztó Evelyn, mindketten kétszer javították meg az eddigi legjobb eredményt. Bordás 50 m pillangón a délelőtti előfutamban módosított előbb 27.34-re, aztán az esti elődöntőben 27.30 másodpercre. Verrasztó 100 m vegyesen "gyorsított", saját eddigi legjobbját 1:01.38-ra alakítva a matinés műsorban, majd pedig - már a nyolc közé jutásért - 1:01.01 percre szállította le a csúcsot, a harmadik idő tulajdonosaként biztosítva a helyét a szombati döntőben. Ugyanez sajnos nem sikerült Bordásnak.

Szerb, svéd, német és holland siker született a debreceni rövidpályás úszó Európa-bajnokság második versenynapjának utolsó négy döntőjében.

A zárószámban, a 4x50 m-es női gyorsváltóban a hollandok 1:34.82 perces világcsúccsal nyertek. A korábbi rekordot ugyanők tartották, 1:36.27-tel, 2005. december 9-e óta.