2024. április 19. - Emma

Nyert a Győr

A harmadik mérkőzését is megnyerte a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában, a magyar csapat ezúttal a horvát Podravka Koprivnicát győzte le.
2007. november 10. szombat 20:25 - Hírextra

Női BL, 3. forduló, A csoport:

Győri Audi ETO KC-Podravka Koprivnica (horvát) 34-29 (18-13)

Kiválóan kezdett a két magyarral - Bulath Anitával és Őri Cecíliával - felálló horvát bajnok, és elhúzott 4-1-re. Lassan azonban magához tért a Győr, felzárkózott, de fordítania csak a 9. percben sikerült (6-5). Ezt követően megmaradt a hazai lendület, majd 12-7-nél Zdravko Zovko (a Veszprém férfi együttesének korábbi trénere) időt kért a kaproncai alakulatnak.

A vendégek ettől kezdve jobban védekeztek, erre a magyar gárda is időt kért, mert akadozni kezdett a támadásvezetés. A szünetre végül visszaállt az ötgólos különbség.

A folytatásban sem voltak gondban a házigazdák, a Podravka nem tudott közelebb férkőzni, hiába próbált meg támadásban és védekezésben is újítani. Negyedórával a zárás előtt már hengerelt az ETO, de a végén kiengedett, és így a Koprivnica elmondhatja magáról, hogy tisztes vereséget szenvedett.

A Győr jövő vasárnap a spanyol Union Ribarroját fogadja.

Az állás: 1. Győri Audi ETO KC 6 pont/3 mérkőzés, 2. Slagelse (dán) 2/2 (44-43), 3. Podravka Koprivnica 2/3 (80-88), 4. Union Ribarroja (spanyol) 0/2

A másik magyar érdekeltségű csoportban:
D csoport:
Oltchim Valcea (román) - Buducnost Podgorica (montenegrói) 35-22 (15-11)
vasárnap:
Budapest Bank-FTC - Viborg (dán) 15:30 ó
Az állás: 1. Valcea 6 pont/3 mérkőzés, 2. Viborg 2/2 (66-62), 3. Podgorica 2/3 (73-90), 4. FTC 0/2

A C csoportban:
Kometal Szkopje (macedón) - Hypo NÖ (osztrák) 24-27 (11-15)
Németh András csapata, a Hypo továbbra is százszázalékos. A szkopjei összecsapáson Tóth Tímea tízszer, Kirsner Erika pedig egyszer volt eredményes.