Belföld
Sólyom jövő hétre dönt
Még mindig nem tudni, aláírja-e a köztársasági elnök a Polgári törvénykönyv (Ptk.)gyűlöletbeszéddel kapcsolatos módosítását. Sólyom László várhatóan hétvégén vagy jövő hét elején dönt erről - írja a Népszava.
Az Országgyűlés múlt hétfőn, október 29-én fogadta el a módosítást, innentől számítva az államfőnek 15 napja van, hogy aláírja azt. A határidő jövő kedden jár le.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) nevű jogvédő szervezet a napokban levélben kérte a köztársasági elnöktől: ne írja alá törvényt, hanem kérjen előzetes normakontrollt az Alkotmánybíróságtól.
A TASZ indoklása szerint erre azért lenne szükség, mert aránytalanul korlátoznák a módosítással a szólásszabadságot, emellett szakmai és jogpolitikai aggályaik is voltak a jogvédőknek.
Forrás: FH