2024. május 18. - Erik, Alexandra

Talma második

A 125 kcm-esek között versenyző Talmácsi Gábor a második lett vasárnap Motegiben, a gyorsaságimotoros-világbajnokság Japán Nagydíján. A győzelmet az olasz Mattia Pasini szerezte meg, aki rajt-cél győzelmet aratott. A harmadik helyen a spanyol Héctor Faube
2007. szeptember 23. vasárnap 09:57 - Hírextra
A Bancaja Aspar csapat Apriliával versenyző magyar pilótája, aki a harmadik helyről rajtolt, a vb-összesítésben továbbra is az élen áll, előnye 9 pont Faubellel szemben.
A MotoGP-ben eldőlt a világbajnoki sorozat: az ausztrál Casey Stoner behozhatatlan előnyre tett szert, miután Motegiben hatodik lett, míg fő riválisa, az olasz Valentino Rossi csak a 13. helyen végzett. Stoner pályafutása első vb-címét szerezte ebben a géposztályban.

6. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 47:08.962
A vb-pontverseny állása (még három futam van hátra): 1. Talmácsi Gábor 229 pont, 2. Héctor Faubel 220, 3. Kojama Tomojosi (japán, KTM) 156

MotoGP:
-------
1. Loris Capirossi (olasz, Ducati) 47:05.484 p
2. Randy De Puniet (francia, Kawasaki) 47:16.337
3. Toni Elias (spanyol, Honda) 47:17.010
A vb-pontverseny állása (még három futam van hátra): 1. és már világbajnok Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 297 pont, 2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 214, 3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 188

250 kcm:
--------
1. Mika Kallio (finn, KTM) 48:28.585 p
2. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 48:33.478
3. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 48:50.112
...18. TÓTH IMRE (Aprilia) 50:39.000

A vb-pontverseny állása (még három futam van hátra): 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Aprilia) 262 pont, 2. Dovizioso 226, 3. Alex De Angelis (San Marinó-i, Aprilia) 208, ...26. Tóth 2

Következik: Ausztrál Nagydíj, Phillip Island, október 14.