A tavasszal Szombathelyről elindult vándortárlat, amelyet január közepéig láthat a szegedi közönség, tizenkét múzeum, galéria és számos magángyűjtő ritkaságaiból áll össze - mondta a szakember.
A kiállításnak azon a részén, amelyen a régi Japán kultúrát mutatják be, 11 eredeti fametszetet, 39 japán tárgyat, 15 babát és 21, egykoron a mindennapokban használt tálat, díszvázát, edényt láthatnak a múzeum vendégei.
A kollekción belül is igazi ritkaságnak számítanak azok a motívumgyűjtemények, melyek a XIX. század végén készültek azzal a céllal, hogy az európai alkotókat megismertessék a japán képzőművészet jellegzetes formavilágával - hangsúlyozta Medgyesi Konstantin.
A tárlat képet ad arról is, hogy a japán kultúra milyen hatást gyakorolt az európai és a magyar képzőművészetre a XIX. századtól egészen napjainkig. Ennek illusztrálására 93 festményt - többek között Rippl-Rónai József-, Csók István- és Kassák Lajos-műveket - mutatnak be a szegedi Kultúrpalota földszinti termeiben, de láthatók a kiállításon Zsolnay kerámiák is.
Medgyesi Konstantin elmondta, hogy a tárlat - a múzeum által elnyert pályázati támogatásnak köszönhetően - normál árú belépővel látogatható.