2024. május 6. - Ivett, Frida

Németh Balázs a 18. Katalánban

Németh Balázs a 18. lett a gyorsaságimotoros-világbajnokság Katalán Nagydíján, a 250 köbcentiméteres géposztály vasárnapi versenyén, míg az ugyanitt szintén Apriliával próbálkozó Tóth Imre két körrel a vége előtt kiesett.
2009. június 14. vasárnap 14:28 - HírExtra
A viadal honlapja szerint a negyedliteresek között szereplő Németh 42:48.506 perces idővel, az elsőtől bő 39 másodperccel lemaradva ért célba, ami jó eredménynek könyvelhető el, hiszen a Balatonring Team pilótájának a mostani volt pályafutása második vb-futama.

Nyert az Apriliával versenyző spanyol Hector Bautista (41:09.018 p) a japán Aojama Hirosi (Honda) és a spanyol Hector Barbera (Aprilia) előtt.

A Katalán GP-n a 125-ösök befutója egészen különös furcsasággal szolgált: a spanyol Julián Simón már győztesként ünnepelte magát, amikor kiderült számára, hogy még egy kör hátravan a versenyből. Ám már hiába igyekezett, végül is csak negyedik lett, győzött az olasz Andrea Iannone (Aprilia).

A királykategória, a MotoGP Talmácsi Gábort is felvonultató mezőnye 14 órakor rajtol.

Tóth Imre (Aprilia) kiesett.

A világbajnoki pontversenyben 6 GP után (még 10 van hátra): 1. Bautista 108 pont, 2. Aojama 96, 3. Barbera 75, ...13. TALMÁCSI GÁBOR (a Katalán GP-től már a MotoGP kategóriában versenyez) 28,...18. TÓTH IMRE 11

125 kcm:
--------
1. Andrea Iannone (olasz, Aprilia) 41:10.494 p
2. Nico Terol (spanyol, Aprilia) 2.245 másodperc hátrány
3. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia) 2.330 mp h.

A vb-pontverseny állása 6 verseny után (még 10 van hátra): 1. Julián Simón (spanyol, Aprilia) 84 pont, 2. Bradley Smith (brit, Aprilia) 82,5, 3. Iannone 71,5