Rövid sporthírek

Vasárnapi rövid sportösszefoglalónk.
2010. július 25. vasárnap 19:45 - HírExtra
NÉMET NAGYDÍJ - ALONSO GYŐZÖTT, TAROLT A FERRARI

A spanyol Fernando Alonso (Ferrari) nyerte a vasárnapi Forma-1-es Német Nagydíjat.

A második helyen csapattársa, a brazil Felipe Massa végzett, míg a harmadik a német Sebastian Vettel (Red Bull) lett.

A kétszeres világbajnok pilóta idei második futamgyőzelmét könyvelhette el, az elsőt az évadnyitó bahreini GP-n aratta.

A pontversenyben éllovas brit Lewis Hamilton (McLaren) negyedik lett, míg a hétszeres világbajnok német Michael Schumacher (Mercedes) - körhátránnyal - ezúttal is csak epizódszerepet játszott a hazai versenyen.

TOUR DE FRANCE - CONTADOR HARMADIK DIADALA

A várakozásoknak megfelelően Alberto Contador a vasárnapi zárószakaszon megőrizte az összetettben vezetőnek járó sárga trikót, ezzel 2007 és 2009 után harmadszor is megnyerte a Tour de France kerékpáros körversenyt.

A spanyol kerekes a mezőnnyel érkezett be a párizsi Champs-Élysées-n kialakított célba. A huszadik, 102,5 km-es etapot a brit Mark Cavendish nyerte, aki ötödik idei részsikerét aratta.

Összetettben - akárcsak tavaly - a luxemburgi Andy Schleck lett a második. A harmadik helyen az orosz Gyenyisz Mencsov zárt.

KAJAK-KENU OB, VB-VÁLOGATÓ - JANICS LEGYŐZTE KOZÁKOT 500 M-EN

Janics Natasa legyőzte Kozák Danutát a kajakosok és kenusok szegedi országos bajnokságának, egyben világbajnoki válogatójának vasárnapi napján, 500 m-en, így ebben a számban kedden úgynevezett szétlövés dönt majd a vb-induló személyéről.

Az első, júniusi válogatón győztes Kozák ezúttal csak negyedik lett.

Kedden 9 órától összesen nyolc számban, a női K-1 500 m mellett férfi C-1 500 és 1000 m-en, női K-2 500 m-en, női és férfi K-1, illetve férfi C-1 5000 m-en, valamint a váltó miatt egy további férfi kajakos számban rendeznek pótválogatót a Maty-éren.

JUNIOR ATLÉTIKAI VB - GERGELICS CINTIA TIZEDIK KALAPÁCSVETÉSBEN

Gergelics Cintia tizedikként zárt kalapácsvetésben a kanadai Monctonban zajló junior atlétikai világbajnokságon.

A hazai szövetség honlapja szerint a magyar versenyzőnek a döntőben egy érvényes kísérlete volt, ekkor 55,56 m-t ért el, de ez kevésnek bizonyult a legjobb nyolc közé jutáshoz.

VETERÁN ATLÉTIKAI EB - HETEDIK HELYEN VÉGEZTEK A MAGYAROK

Az összesített éremtáblázaton a hetedik helyen végeztek a magyar szeniorok a szombaton befejeződött, 17. veterán atlétikai Európa-bajnokságon, Nyíregyházán.

A 41 ország több mint háromezer sportolójának részvételével megtartott versenyt Németország nyerte 152 aranyéremmel.

A viadalon összesen 35 ország ért el dobogós helyezést, közöttük a magyarok a hetedik helyen végeztek 57 éremmel, melyből 20 arany, 21 ezüst és 16 bronz.

NOVEMBER 13-ÁN PACQUIAO-MARGARITO CSATA

A korábbi váltósúlyú világbajnok mexikói Antonio Margarito lesz a bokszvilág súlycsoportoktól független ranglistáját vezető Manny Pacquiao következő ellenfele - a csatára november 13-án kerül sor, a helyszín egyelőre még bizonytalan.

A találkozót várhatóan nagyváltósúlyban rendezik meg és a győztes a Boksz Világtanács (WBC) világbajnokának mondhatja majd magát.

A Fülöp-szigeteki Pacquiao sikere esetén rekordot jelentően a nyolcadik súlycsoportban lenne vb-győztes.