2024. április 19. - Emma

Boczkónak is a bronz jutott

Bronzérmet szerzett csütörtökön a párbajtőröző Boczkó Gábor a plovdivi vívó Európa-bajnokságon.
2009. július 16. csütörtök 18:44 - HírExtra
A harmadik napon legtovább jutott magyar - aki 1997-ben, 2002-ben és 2003-ban kontinensbajnok volt, tavaly pedig negyedikként zárt az olimpián - a 64-es táblán a bolgár Kiril Marinovon (15-7), a lengyel Tomasz Motykán (15-11), az észt Nikolai Novosjolovon (14-13) és a spanyol Jose Luis Abajón (15-10) keresztül menetelt el az elődöntőig, ahol 15-12-es vereséget szenvedett a francia Ulrich Robeiritől. A viadal honlapjának tanúsága szerint az első három percben a francia párbajtőröző 5-2-es vezetéshez jutott, s előnyét az asszó végéig megőrizte. Boczkó a második szakasz végére egy tusra (8-9) felzárkózott, de aztán megint nőtt a különbség.

Imre Géza 17., Somfai Péter 22., Rédli András pedig 64. lett a 104 fős mezőnyben
A harmadik versenynapon még a női kardozók léptek pástra - egészen pontosan 46-an -, s Benkó Réka a 17., Pető Réka a 24., Várhelyi Anna a 28., míg Nagy Orsolya a 41. helyet szerezte meg.

Pénteken a női tőrözők és a férfi kardozók csapatversenyét rendezik az Eb-n.