Külföld

Pakisztán megvédi atomfegyvereit

Megerősített ellenőrzés alatt állnak Pakisztánban a nukleáris eszközök - közölte hétfőn külföldi újságírókkal Aszif Ali Zardari pakisztáni államfő. A politikus kijelentésével az iszlamista felkelők erősödő támadásait illető amerikai aggodalmakra reagált.

Hillary Clinton amerikai külügyminiszter a múlt héten a Fox Newsnak adott interjúban kijelentette: az Egyesült Államok nem nézheti tétlenül azt a lehetőséget, hogy a tálibok megkaparintsák Pakisztán nukleáris fegyvereit.

Zardari egyúttal azt is elmondta, hogy a pakisztáni titkosszolgálatok szerint Oszama bin Laden, az al-Kaida vezetője halott, de nincsenek erre vonatkozó bizonyítékaik. Washington ugyanis azt feltételezi, hogy a szaúdi milliárdos terroristavezér és alvezérei az Afganisztánnal határos pakisztáni törzsi területen tartózkodnak.

Közben a pakisztáni hadsereg bejelentette, hogy húsz tálibot öltek meg a vasárnap elindított offenzíva során Malakand tartományban.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.