2024. április 29. - Péter

A Barca és a Sporting a 16 között

Az elsők között az FC Barcelona és a Sporting Lisboa biztosította helyét a legjobb 16 között a labdarúgó Bajnokok Ligájában.
2008. november 5. szerda 06:31 - Hírextra
A katalánok hazai környezetben hatalmas meglepetésre 1-1-es döntetlent játszottak a két hete idegenben "legázolt" FC Basellel, míg a portugálok a Sahtar Donecket győzték le a C csoportban.
A D jelű kvartettben Dzsudzsák Balázs csapata, a PSV Eindhoven háromgólos vereséget zenvedett az Olympique Marseille vendégeként, a magyar középpályás a 61. percben csereként lépett pályára.

A négyes másik mérkőzésén a Liverpoolt hazai pályán csapatkapitánya, Steven Gerrard mentette meg: a válogatott középpályás az Atlético Madrid ellen a 95. percben egyenlített büntetőből.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:
C csoport:
Sporting Lisboa (portugál)-Sahtar Donyeck (ukrán) 1-0 (0-0)
-----------------------------------------------------------
gól: Derlei (73.)

FC Barcelona (spanyol)-FC Basel (svájci) 1-1 (0-0)
--------------------------------------------------
g: Messi (62.), illetve Derdiyok (82.)
A csoport állása: 1. FC Barcelona 10 pont - már továbbjutott, 2. Sporting Lisboa 9 - már továbbjutott, 3. Sahtar Donyeck 3, 4. FC Basel 1

D csoport:
FC Liverpool (angol)-Atlético Madrid (spanyol) 1-1 (0-1)
--------------------------------------------------------
g: Gerrard (95. 11-esből), illetve Maxi Rodriguez (37.)

Olympique Marseille (francia)-PSV Eindhoven (holland) 3-0 (1-0)
---------------------------------------------------------------
g: Koné (30.), Niang (63., 71.)
A csoport állása: 1. Atlético Madrid 8 pont (7-3), 2. FC Liverpool 8 (7-4), 3. Olympique Marseille 3 (5-6), 4. PSV Eindhoven 3 (3-9)