2024. május 28. - Emil, Csanád

Megint a kenyai volt a leggyorsabb

A kenyai Evans Kiprop Cheruiyot nyerte a 32. Chicago Marathont. A nők mezőnyében az orosz Lidija Grigorjeva bizonyult a leggyorsabbnak.
2008. október 12. vasárnap 21:52 - Hírextra
Sorozatban hatodszor végzett az élen kenyai futó, Cheruiyot 2:06:25 órás eredménnyel győzött. Mögötte két honfitársa, David Mandago Kipkorir és Timothy Cherigat ért célba dobogós pozícióban.
A nőknél Grigorjevát egy másik orosz futó, Alevtyina Biktimirova követte, a harmadik helyre pedig a japán Simahara Kijoko futott be. A Pekingben olimpiai bajnok, 38 éves román Constantina Tomescu-Dita negyedik lett.

A viadalon 45 ezer futó indult, Cheruiyot és Grigorjeva 100-100 ezer dollárt kapott a győzelméért.