2024. március 29. - Auguszta

Esélyesek döntetlenje

A brazil, az argentin és az uruguayi labdarúgó-válogatott is döntetlent játszott a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozat 8. fordulójában.
2008. szeptember 11. csütörtök 08:23 - Hírextra
A második helyen álló brazilok otthon nem bírtak a közel fél órán át emberhátrányban játszó, sereghajtó bolíviai együttessel. A vendég argentinok ugyan a 83. percben vezetést szereztek, ám a peruiak a 91. percben egyenlítettek.

Eredmények:
Dél-amerikai vb-selejtező, 8. forduló:
Brazília-Bolívia 0-0
--------------------

Peru-Argentína 1-1 (0-0)
------------------------
gól: Fano (91.), illetve Cambiasso (83.)

Uruguay-Ecuador 0-0
-------------------

Chile-Kolumbia 4-0 (2-0)
g: Gara (27.), Suazo (39.), Fuentes (49.), Fernandez (71.)

korábban:
Paraguay-Venezuela 2-0 (2-0)
----------------------------
g: Riveros (28.), Valdez (45.)

Az állás: 1. Paraguay 17 pont, 2. Brazília 13 (11-4), 3. Argentína 13 (11-5), 4. Chile 13 (13-12) , 5. Uruguay 12, 6. Kolumbia 10, 7. Ecuador 9, 8. Venezuela 7 (9-13), 9. Peru 7 (5-16), 10. Bolívia 5

Dél-Amerikából négy csapat vehet részt automatikusan a 2010-es dél-afrikai világbajnokságon. Az ötödik helyezett a CONCACAF-zóna negyedikjével csap össze a vb-részvételért.