2024. május 17. - Paszkál

Nyögvenyelős győzelem

Hátrányból fordítva nyert Brazília válogatottja Uruguay csapata ellen a 2010-es dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatában.
2007. november 22. csütörtök 09:49 - Hírextra

A negyedik fordulóban rendezett Sao Pauló-i mérkőzésen Sebastian Abreu szerzett vezetést, majd Luis Fabiano egyenlített, a második félidőben pedig a győzelmet jelentő gólt is megszerezte. A brazilok nehezen gyűjtötték be a három pontot, ehhez kapusuk, Julio Cesar remeklésére is szükségük volt.

"Nem játszottunk jól, sokszor adtuk el a labdát az első félidőben, pedig a passzolgatás az erősségünk. Javulnunk kell, de egyetlen meccs miatt nem érdemes komoly változtatásokat eszközölni" - fogalmazott a szövetségi kapitány Dunga.

Oscar Tabarez, a vendégek szakvezetője a játékkal elégedett volt, az eredménnyel természetesen nem.

"Jól futballoztunk, sajnos azonban ezzel semmire sem mentünk" - vélekedett.
Paraguay magabiztosan nyert Chilében, ezzel az élen áll a dél-amerikai selejtezősorozatban.
Eredmények, 4. forduló:

Brazília-Uruguay 2-1 (1-1)

gól: Fabiano (45., 64.), illetve Abreu (8.)

Ecuador-Peru 5-1 (3-0)

gól: Ayovi (10., 48.), Kaviedes (23.), Mendez (43., 62.), illetve Mendoza (86.)

Chile-Paraguay 0-3 (0-2)

gól: Cabanas (23.), Da Silva (45+2., 57.)

korábban közölt eredmények:
Kolumbia-Argentína 2-1 (0-1)

gólszerzők: Bustos (62.), Moreno (83.), illetve Messi (37.)
kiállítva: Tevez (25.)

Venezuela-Bolívia 5-3 (2-2)

g: Arismendi (20., 44.), Guerra (83.), Maldonado (89., 91.), illetve Martins (19., 78.), Arce (27.)

Az állás: 1. Paraguay 10 pont, 2. Argentína 9, 3. Brazília 8 (8-2), 4. Kolumbia 8 (3-1), 5. Venezuela 6, 6. Uruguay 4 (8-5), 7. Chile 4 (4-7), 8. Ecuador 3, 9. Peru 2, 10. Bolívia 1

Dél-Amerikából négy csapat vehet részt automatikusan a világbajnokságon. Az ötödik helyezett a CONCACAF-zóna negyedikjével csap össze a vb-részvételért.