Kultúra

Magyar fotós lőtte a legjobbat

Máté Bence, 22 éves pusztaszeri természetfotós kapta a BBC természetfotós világpályázatának Eric Hosking-díját, amelyet a legjobb sorozatért ítél oda a nemzetközi zsűri a 26 évnél fiatalabb pályázók kategóriájában. A díjat szerdán adták át a londoni Termé

Mintegy 60 országból több mint 32 ezer fotó érkezett a pályázatra, amelyet a BBC Wildlife Magazine és a londoni Természettudományi Múzeum közösen szervezett, és a Shell cég szponzorált.

Máté Bence hét éve megszakítás nélkül szerepel a díjazottak között. Két éve is ő vehette át az Eric Hosking-díjat, 2002-ben pedig Az év ifjú természetfotósa világcímet nyerte el – áll az MTI-hez eljuttatott közleményben.

A fiatal természetfotós hat képe szerepel a legjobb nemzetközi természetfotókat tartalmazó albumban, amely a napokban kerül forgalomba Az év természetfotói 2007. címmel.

Forrás: mti

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.