2024. május 13. - Szervác, Imola

Döntő helyett doppingellenőrzésen

Sidi Péter nélkül rendezték a férfi kisöbű szabadpuskások fekvő számát a sarlóspusztai sportlövő országos bajnokságon, miután a komáromi versenyzőnek Budapesten kellett megjelennie doppingellenőrzésen.
2007. szeptember 29. szombat 22:59 - Hírextra

Az Európa-bajnokot szombat délután, a 60 lövéses alapversenyt követően nem sokkal hívták fel a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) képviselői, hogy a fővárosban várják vizsgálatra. Sidi a hívást követően azonnal Budapestre utazott és eleget tett az ellenőrök kérésének, ám a szám fináléjára - amelyre meglepetésre csupán a nyolcadik helyen kvalifikálta magát - már nem érhetett vissza.

A puskások versengését Jákó Csaba nyerte Fluck Zoltán és Szabián Norbert előtt.

A női kisöbű sportpuska 3x20 lövéses összetett viadalában Joó Éva kiváló produkciót nyújtott. Az ÚTE lövője az alapversenyt a nemzetközi szinten is remek 580 körrel zárta, majd a fináléban is jól célzott, így 678,6 körrel magabiztosan győzött. A második helyet Krzyzewsky Beáta, a harmadikat pedig a légpuska bajnoka, az olimpiai induló Tóth Anita szerezte meg.

Férfi légpisztolyban Csizmadia András lett a bajnok, Németh Jánost és Gyimesi Lászlót megelőzve.