2024. május 16. - Mózes, Botond

A Jobbik egyetért a válságadóval

A Jobbik egyetért azzal, hogy a kormány válságadót vessen ki a távközlési és telekommunikációs cégek mellett az energetikai szektor nagyvállalataira és a nagy kereskedelmi láncokra is, de a párt nem tudja, megakadályozza-e a kormány, hogy a cégek a terheiket áthárítsák a fogyasztókra.
2010. október 14. csütörtök 08:02 - HírExtra
"Erős aggodalommal várjuk a válságadók részletes törvényi szabályozását, ugyanis a múltban a nagy multinacionális vállalatok sikeresen érvényesítették érdekeiket a magyar országgyűlésben" - reagált a Jobbik szerda este közleményben a miniszterelnök aznap vázolt akciótervére.
A párt szerint a multinacionális vállalatok éves szinten mintegy 2 ezer milliárd forint profitot vonnak ki a magyar gazdaságból, így kérdéses, hogy "ezt ellensúlyozza-e az a 161 milliárd forint, ami a bejelentett válságadók nyomán folyna be az államkasszába".

A Jobbik szerint még nem teljesen világos, hogy a magánnyugdíj-pénztárakat érintő bejelentés pontosan milyen kormányzati intézkedéseket jelent, de "pozitív várakozásokkal néznek a hétfői részletes miniszterelnöki tájékoztatás elé". Emlékeztettek viszont arra, miszerint a Jobbik már régóta hangsúlyozta a magánnyugdíj-pénztári tagdíjbefizetések állami kezelésbe vételének szükségességét az egyéni számlavezetés megtartása mellett.

Felhívták a figyelmet Orbán Viktor azon szavaira, miszerint olyan kormánya van Magyarországnak, amelynek hónapokkal a megalakulása után is azt az izgalmas kérdést lehet feltenni, hogy mi várható a jövőben. "A Jobbik ezzel szemben úgy látja, hogy egyes káros politikai nyilatkozatok és az adórendszer lényeges elemeit - így például az egykulcsos adó megítélését - érintő gazdaságpolitikai elképzelések ellentmondásossága okozott bizonytalanságot a pénzpiacokon és a magyar emberekben egyaránt" - írták.

Orbán Viktor szerdán a Széll Kálmán Alapítvány budapesti rendezvényén jelentette be, hogy a kormány november elsejétől 2011. december 31-ig felfüggeszti a magánnyugdíjrendszerbe jelenleg havonta 30 milliárd forint értékben folyósított összeg átutalását. Közölte azt is, hogy a kabinet további válságadók bevezetését tervezi, amelyet a távközlési, illetve telekommunikációs, az energetikai szektor és a kereskedelmi áruházláncok fizetnek be a költségvetésbe. A kormány felfüggeszti a még meg nem kezdett PPP-beruházások szerződéseit, újakat nem kötnek, a már futó szerződéseket pedig újratárgyalják.

A nemzetgazdasági miniszter szerint az idén összesen 221 milliárd forintot spórol meg így az állam.

A kormány pénteken tárgyal a második akciótervről, amelyet hétfőn terjesztenek a Ház elé. Az akciótervnek csak néhány pontját ismertette szerdán Orbán Viktor. A második akcióterv szükségességét azzal indokolta, hogy egyszerre kell beindítani a gazdasági növekedést, munkahelyeket teremteni, véget kell vetni a megszorítások politikájának, és ki kell törni az adósságcsapdából.

Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Belföld témában
Ön megbuktatná a Fidesz-kormányt?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását