2024. április 29. - Péter

Visszatér a legnagyobb

Tizenkét évvel visszavonulása után ismét ATP-tornán lép pályára Michael Stich, a wimbledoni teniszbajnokság 1991-es győztese.
2009. július 18. szombat 09:46 - HírExtra
A német sportember a jövő heti, hamburgi viadalon - ahol egyébként ő az igazgató - honfitársával, Mischa Zverevvel párosban próbál majd szerencsét.

"Körülbelül öt éve edzem együtt Hamburgban Mischával, és egyszer csak az az ötletünk támadt, hogy kipróbálhatnánk magunkat párosban" - mondta pénteken a 40 éves Stich.

"Gyermekként csodáltam Michaelt, és mindig is az volt az álmom, hogy egy olyan formátumú teniszezővel játszhassak párost, mint ő" - fogalmazott a 21 esztendős Zverev.

Egy évvel a Boris Becker felett aratott egyesbeli diadal után Stich - John McEnroe oldalán - párosban is nyert Wimbledonban, ráadásul abban az esztendőben Beckerrel olimpiai bajnok lett Barcelonában. A karrierjét egy vállsérülés törte ketté.