2024. április 23. - Béla

Nem érdemes tüntetőket bosszantani

Mélységesen felháborította a Hoszni Mubarak elnök távozását követelő tüntetőket és az ellenzéki csoportokat Omar Szuleimán alelnök kedden tett kijelentése, miszerint fennáll a katonai puccs veszélye, amennyiben tovább folytatódnak az utcai megmozdulások, és nem sikerül tárgyalóasztalhoz ültetni az ellenzéket.
2011. február 9. szerda 14:19 - HírExtra
. Szerdán, a Hoszni Mubarak ellen irányuló egyiptomi népfelkelés 16. napján ismét ezrek gyűltek össze a kairói Tahrír téren. "Nem megyünk el addig, amíg ő nem távozik" - skandálták a tiltakozók.

Mubarak távozását illetően korábban felmerült az az ötlet, hogy a folyamat felgyorsítható lenne, ha az államfő befeküdne egy németországi klinikára. "Köszönjük a német ajánlatot, de az elnöknek nincs szüksége orvosi kezelésre" - reagált a felvetésre Szuleimán egy szerdai interjúban.

Omar Szuleimán egyiptomi alelnök kedden lapfőszerkesztőkkel beszélgetve kijelentette, hogy a kairói Tahrír téren zajló tüntetések "nem viselhetők el a végtelenségig", a válságnak mihamarabb be kell fejeződnie. Szó sincs a hatalom végéről, és Hoszni Mubarak elnök nem most rögtön fog távozni. A hatalom tárgyalni akar a demokratikus reformokat követelő tüntetőkkel - mondta, hozzátéve: "nem rendőri eszközökkel akarjuk kezelni az egyiptomi társadalmat".

Az állami és független újságok főszerkesztőivel folytatott kerekasztal-beszélgetésen az alelnök figyelmeztetett: ha nem párbeszéddel történik a hatalomváltás, akkor erőszakosan, ami viszont kiszámíthatatlan és irracionális fordulatokkal jár."Az ország érdekében nem akarjuk ez utóbbit" - jelentette ki a Mena hírügynökség szerint. Megjegyezte, hogy az erőszakos hatalomátvétel alatt nem katonai puccsot ért, hanem egy olyan erő hatalomra kerülését, amely nincs erre felkészülve.

Szuleimán beszámolt arról, hogy az al-Kaida terrorhálózathoz köthető szélsőségesek is vannak azon több ezer ember között, aki a káoszt kihasználva megszökött az ország börtöneiből. Olyan dzsihádistákról van szó, akik nem mondtak le ideológiájukról, illetve az erőszak alkalmazásáról - mondta.

Az egyiptomi hírszerző szolgálatok éveken át rengeteg energiát fektettek abba, hogy elérjék más országoknál egyiptomi szélsőségesek kiadását, olyan emberekét, akik külföldön elszegődtek különböző terrorszervezetekhez, köztük az al-Kaidához. Nagy veszélyt jelentenek a társadalomra ezek a szökevények, ismét el kell őket fogni, és bebörtönözni - tette hozzá.

Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Külföld témában
Mit várhatunk Joe Biden elnökségétől?
Visszatér a józan ész a Fehér Házba
Újra jön a neoliberalizmus
Semmi nem változik
Biden megbuktatja az európai féldemokráciákat
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását